lunedì 18 luglio 2022

 PARROCCGIA ORTODOSSA

PATRIARCATO DI MOSCA

"SAN GIOVANNI DI KRONSTADT"

C A S T R O V I L L A R I


PATRIARCATO  DI  MOSCA

 Patriarhia Moscovei  

МОСКОВСКОГО ПАТРИАРХАТA

 Parrocchia Ortodossa

PAROHÌA ORTODOXĂ

ПРАВОСЛАВНЫЙ  ПРИХОД

 

San Giovanni di Kronstadt

Sf. Ioan de la Cronstadt

Святой Иоанн Кронштадский

 

CASTROVILLARI

КАСТРОВИЛЛАРИ

 

Domenica 24 luglio 2022

Tono V

Memoria di Santa Eufemia, megalonartire

Santa Olga, principessa della Rus


Tropari :

Собезначальное Слово Отцу и Духови, от Девы рождшееся на спасение наше, воспоим, вернии, и поклонимся, яко благоволи плотию взыти на крест, и смерть претерпети, и воскресити умершия славным воскресением Своим.

А́гница Твоя́, Иису́се, Евфи́мия/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́,/ и Тебе́ и́щущи страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди,/ я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю,/ но, я́ко же́ртву непоро́чную приими́ мя, с любо́вию поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами,// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

 Кpила́ми богоpазу́мия впеpи́вши твой ум,/ возлете́ла еси́ пpевы́ше ви́димая тва́pи,/ взыска́вши Бо́га и Твоpца́ вся́ческих,/ и, Того́ обpе́тши, па́ки pожде́ние Кpеще́нием пpия́ла еси́,/ дpе́ва живо́тнаго наслажда́ющися, нетле́нна во ве́ки пpебыва́еши,// О́льго пpисносла́вная.

 Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу.

 Православныя веры поборниче, земли Российския печальниче, пастырем правило и образе верным, покаяния и жизни во Христе проповедниче, Божественных Таин благоговейный служителю и дерзновенный о людех молитвенниче, отче праведный Иоанне, целителю и предивный чудотворче, граду Кронштадту похвало и Церкве нашея украшение, моли Всеблагаго Бога умирити мир и спасти души наша.

 И ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Предстательство христиан непостыдное, ходатайство ко Творцу непреложное, не презри грешных молений гласы, но предвари, яко Благая, на помощь нас, верно зовущих Ти; ускори на молитву и потщися на умоление, предстательствующи присно, Богородице, чтущих Тя.    

Nessun commento: